אדמה, מים, אש ורוח בטולום, מקסיקו

טיול שהוא מסע. של היחיד אל עצמו, ושל הקבוצה אל האחדות והריפוי

5-17 בפברואר 2020
קבוצה קטנה ואינטימית

תכנית הטיול

נראה

 • ג׳ונגלים פראיים
 • חופים מדהימים
 • מקדשים עתיקים
 • מערות ובריכות תת קרקעיות

נחווה

 • ריפוי והתפתחות אישית
 • טקסים שמאנים 
 • תרבות המאיה העתיקה והנוכחית
 • פינוק לגוף לנפש ולנשמה

נאכל

 • אוכל טבעוני משובח
 • מאכלים מקומיים
 • בישול ביתי בבית בטולום
 • במסעדות מיוחדות עם אווירה

נישן

 • הבית בטולום – Inlakech
 • חוות סנטה קלרה בג׳ונגל
 • בחוף הים

חברים יקרים,

באוקטובר 2017 הייתי חלק ממשלחת שלום לאיזור טולום שבמקסיקו, שארגן חברי דרור. דרור הקים בטולום את פרוייקט *In-Lakech, מקום לאירוח יחידים וקבוצות, ובית ספר לילדים המקומיים בני שבט המאיה. טולום נמצאת באזור שבו חיו בני שבט המאיה עד המאה ה-16 ונשארו בו שרידים וילידים המעידים על העושר התרבותי, הרוחני והטכנולוגי שהיה להם. 

התרבות העתיקה והנוף העצמתי של ג'ונגלים, חופים ובריכות מים תת קרקעיות, יוצרים אנרגיה מיוחדת ומעודנת שהופכת בשנים האחרונות את איזור טולום למוקד משיכה למטפלים ומרפאים מכל הסוגים, אנשים בדרך רוחנית ומטיילים שמתאהבים במקום ונשארים לחיות בו.

במשלחת, בזכות ההיכרות עם המדריכים המקומיים ועם השמאנים, הגענו למקומות מיוחדים ולא מוכרים, חווינו חוויות עצמתיות ומטלטלות ובעיקר חווינו את הקסם של משלחת שהפכה לקבוצה של יחידים שנעים מתוך כוונה של נוכחות ומודעות, קבוצה שמאפשרת ליחיד להיות ולבטא את מה שהוא, תומכת בתהליכי ההתפתחות והריפוי ומפיצה אור ואהבה לכל עבר.

באופן אישי עברתי במסע הזה ריפוי עמוק ושינוי פנימי ברבדים שונים. יש לי רצון לשתף אחרים בחוויה הזאת ולהוביל קבוצות של אנשים פתוחים וסקרנים למקומות קסומים ולחוויות רוחניות עמוקות, לטיול שהוא מסע. של היחיד אל עצמו, ושל הקבוצה אל האחדות והריפוי.

זוהי הזמנה להצטרף לקבוצה הראשונה בפברואר 2020. חברי הקבוצה יהיו שותפים בהתוויית התכנית והפעילות שיהוו בסיס לקבוצות נוספות בעתיד.

באהבה, עופר

ריפוי, התפתחות ושיתוף

ריפוי לגוף, לנפש ולנשמה. מרחב בתנועה שנוצר על ידי קבוצה שמזמנת תקשורת מקרבת, הכלה ואהבה, מאפשר ריפוי. נחווה טקסים, חלקם עם מדיסין כמו אייאווסקה* וקקאו (למי שיבחר), עם שמאנים בני המקום. כל טקס פותח ערוצי אנרגיה שונים ובונה שכבה נוספת של איזון וריפוי בתוכנו. נחווה טיפולי גוף עצמתיים ומהנים, נאכל אוכל טבעוני בריא ונשתף את הסביבה ואת היצורים שסביבנו בשפע שלנו.

התפתחות אישית. בכל יום יהיה לפחות תרגול יוגה אחד שיכלול מדיטציה, נשימות ותנוחות (השתתפות מבחירה). בנוסף, יתקיימו מפגשים מיוחדים שבמהלכם יוכלו חברי הקבוצה להעניק מ"מתנותיהם" לחברים- סדנה, הרצאה או שיעור. 

להסתכל אחד לשני בעיניים. לקראת הטיול, נקיים מספר מפגשים של הקבוצה שבהם נכיר ונשתף בכוונות ובצרכים לקראת החוויה הרוחנית העמוקה שנחווה במקסיקו. במהלך הטיול נקיים מעגלי שיתוף שבהם יוכל מי שיבחר לשתף את הקבוצה באתגרים ורגשות שחווה ולקבל הכלה, תמיכה ואולי גם עצה.

הבית בטולום – Inlakech

"קניתי את האדמה הזו בשנת 2005 בידיעה שיום אחד היא תשמש כמרכז ריפוי, ​​מקום ללמוד, לשרת ולמצוא את המרכז העצמי.

בשנת 2014 קיבלתי את הקריאה הפנימית שהגיע הזמן, ומאז החלו העבודות לבניית המקום.

כיום המקום כבר משמש לאירוח יחידים וקבוצות וכבית ספר לילדים המקומיים בני שבט המאיה.

זו זכות וכבוד לעבוד עם הארץ הזו ואנחנו ממשיכים בפרויקט מתוך יראת כבוד לעצים, לדבורים ולחיי הבר. כל היצורים החיים זוכים ליחס של כבוד, אפילו טרנטולות נותרות לשוטט חופשי.

הפרויקט נקרא "In-Lakech", שזו ברכת שלום של בני שבט המאיה שמשמעותה "אני אתה". אנו כאן כדי לבטא את החזון של תודעה מאוחדת ולברך את הקיים, בחתירה לשלום ובניסיון להחזיר קצת לאדמה ולתושביה."

דרור אשוח, מייסד פרויקט אינלאקץ'

טולום

טולום היא עיר עתיקה של תרבות בני המאיה מהתקופה הפרה- קולומביאנית, ששימשה כעיר נמל מרכזית עבור העיר קובה. היא הייתה אחת הערים האחרונות שיושבה ונבנתה על ידי בני המאיה, ושיאה היה בין המאות ה-13 וה-15. היא אף שרדה כ-70 שנה לאחר כיבוש מקסיקו על ידי הספרדים.

טולום היא נווה מדבר של סתירות, מקום בו רוח וחומר מתערבבים כמו דבורים בכוורת. רוחניות, ריפוי ושמאניזם פורחים, לצד תיירים רבים שמסתובבים באזור, ופיתוח מהיר בנדל"ן.

בטולום ניתן לשמוע בכל מקום שיחות פילוסופיות על שינוי חיים, קיימות, אקולוגיה ויצירת אורח חיים אלטרנטיבי. שמאניזם, טקסי איאוואסקה, טמאסקל, סווט לודג', ריפוי, הילינג, אמבטיות קול ועוד מגוון רחב של טיפולים מוצעים במרכזים הרבים לאורך חוף הים המיוחד ובעיירה טולום.

בטולום מסעדות טבעוניות, עיסויי מרפא, טיפולי קרניוסקראל ומרכזי יוגה עולים במספרם על חנויות הסלולר.

תכנית הטיול

התכנית אינה סופית, יהיו שינויים בהתאם לזמינות המדריכים והזדמנויות חדשות

 1. יום רביעי, 5 בפברואר 2020
  ברוכים הבאים, פתיחה וכוונה
  טיסה מתל אביב (01:10) לקנקון (12:30), נסיעה מקנקון לבית בטולום.
  טקס פתיחה עם מים ודבש, ישיבה מסביב לאש.


 2. יום חמישי, 6 בפברואר 2020
  התקרקעות ואיזון
  טיול בג'ונגל עם פונצ׳יאנו.
  טמאסקל (סווטלודג׳)
  ארוחת ערב אצל קתי ב-El Vegetariano, ריקודים עם יושי.


 3. יום שישי, 7 בפברואר 2020
  הכרות עם התרבות והקוסמולוגיה של המאיה, היטהרות
  סיור בעתיקות בקובה עם הדרכה מקומית.
  טקס מים וצלילים בסנוטה עם לאה.
  מסאז׳ בספא מפנק.


 4. יום שבת, 8 בפברואר 2020
  ניקיון פנימי, התכווננות לאיאווסקה
  יוגה, מדיטציה, שיחה על המדיסין, פגישות אישיות עם רודריגז השמאן, היטהרות עם קופאל, רחצה בסנוטה וזמן חופשי.
  מוסיקוסופיה עם קתי, ארוחה קלה ב-16:00.
  טקס איאווסקה 1, מסתיים לפנות בוקר.


 5. יום ראשון, 9 בפברואר 2020
  התבוננות, שיתוף, התכווננות לאיאווסקה
  מנוחה, שיחות אישיות, מעגל שיתוף.
  אחה״צ פיקניק עם הקהילה באינלאקץ, בריכה עם הילדים, בישול משותף, ארוחה קלה ב-16:00.
  טקס איאווסקה 2, מסתיים לפנות בוקר.


 6. יום שני, 10 בפברואר 2020
  מנוחה, הכרות עם האבואלוס (השמאנים)
  נסיעה של כשעתיים לאיזור ואיאדוליד, א. צהרים מאוחרת אצל האבואלוס בסיסביצ'ן.
  ט״ו בשבט – טקס ירח מלא עם האבואלוס וחברי הקבוצה.
  שינה בסנטה קלרה.


 7. יום שלישי, 11 בפברואר 2020
  צ׳יצ׳ניצה, עבודת עומק עם האבואלוס
  ביקור בצ'יצ'ניצה עם האבואלוס, ביקור במערה, סנוטה Xcanahaltun
  מעגל מסביב לאש עם האבואלוס וחברי הקבוצה.
  שינה בסנטה קלרה.


 8. יום רביעי, 12 בפברואר 2020
  הירגעות, עיכול, כיף
  ביקור חופשי בשוק של ואיאדוליד, נסיעה חזרה לטולום.
  סיור במרכז ליוגה הוליסטיקה, ריפוי בצלילים עם לאה, סינתיה ואלסנדרה.
  ערב חופשי בחוף


  יום חמישי, 13 בפברואר 2020
  הענקה, נתינה ושירות
  התנדבות בכפר עם הקהילה, בישול משותף.
  מסיבה עם מוסיקאים מקומיים באינלאקץ׳.


 9. יום שישי, 14 בפברואר 2020
  חופש, אינטגרציה ואהבה
  חפשי בחוף עד 16:00.
  יאנזו – תרפיה במים עם מדריך, טקס קקאו וסאונד הילינג בחוף


 10. יום שבת, 15 בפברואר 2020
  התענגות, סגירה והודיה
  עתיקות על החוף בטולום עם מדריך מקומי.
  זמן חופשי בחוף.
  טקס סיום והודיה, ארוחה חגיגית.


 11. יום ראשון, 16 בפברואר 2020
  מרחפים באוויר
  יציאה לקנקון ב-2:00 לפנות בוקר
  טיסה מקנקון 6:52


 12. יום שני, 17 בפברואר 2020
  נחיתה רכה
  נחיתה בתל אביב 7:30

עלויות

העלויות אינן סופיות ויתעדכנו בהתאם לשינויים בתכנית

טיסות

5/2/2020 תל אביב – קנקון

16/2/2020 קנקון – תל אביב

עלות הטיסה כרגע 850-900 דולר. יתכנו שינויים בהתאם למועד הזמנת הטיסה.

טיול

המחיר כולל: לינה בכל הטיול, תחבורה, כניסות לאתרים, מדריכים ואוכל ברוב הארוחות מלבד ארוחות בזמנים חופשיים.

צור קשר

הרשמו לקבלת מידע נוסף, שאלות והשתתפות בטיול

  * [ויקיפדיה]

  איוואסקה (נכתב באנגלית Ayahuasca או Ayawaska, בעברית גפן הרוחות או בשמה הבוטני Banisteriopsis spp). בשפת הקצ'ואה הוא שמה של גפן הגדלה בג'ונגלים בדרום אמריקה ושל חליטה מעוררת הזיות המופקת ממנה, בדרך כלל בשילוב עם צמח ממשפחת הקפה המכיל חומר מעורר הזיות – דימתילטריפטאמין (DMT). למעשה השילוב בין שני הצמחים הוא זה שמאפשר מצב הזייתי מתמשך אשר לא מתקבל מכל אחד מהם בנפרד.

  שיקוי האיוואסקה משמש בעיקר בטקסי פולחן דתיים שאמאניים. באופן מסורתי שימש הסם גם למטרות רפואיות. האיוואסקה תואר לראשונה בספרות האקדמית בשנת 1950 על ידי אתנובוטניסט מאוניברסיטת הרווארד.

  השפעת האיוואסקה

  מלבד שימוש לטקסי פולחן דתיים ולרפואת הגוף, האיוואסקה משמשת גם ככלי ריפוי למחלות נפש, לבעיות התמכרות שונות, כגון סמים ואלכוהול. האדם אשר מתנסה בלקיחת איוואסקה, נכנס לתוך נבכי נפשו, והופך להיות מודע יותר לעצמו. שימוש באיוואסקה אינו ממכר, החוויה נמשכת כשש שעות, זמן מספק לצמיחה ומימוש אישי. מתנסים בחוויה מעידים כי נדמה ששימוש באיוואסקה הוא פתח לעולם האמיתי, ואילו כל רצף חייהם נדמה כחלום. כלומר, הם חשים מציאות "ערה" יותר מהחיים עצמם.

  מתנסים בחוויה, מדווחים על מספר חזיונות וסמלים משותפים אשר להם נחשפו, בין היתר: צורות גאומטריות מרהיבות, נחש, נמר ולטאות.

  טמסקאל

  בתקופה הקדם־ספרדית השתמשו האצטקים,‏ הזפוטקים,‏ המיסטקים והמאיה בטמסקאל המקסיקני למטרות רפואיות ולטיהור,‏ כמו טקסי בגרות,‏ לידה,‏ קבורה של קרובי משפחה וטקסים שבטיים נוספים.‏ המילה טמסקאל נגזרת מהמילה טמסקאלי שבלשון נֵהוּאַטְל,‏ אשר משמעה ”בית מרחץ”.‏ הטמסקאל היה מבנה מלבני או מעוגל עשוי לבני טיט ובעל תקרה קמורה.‏ בתוכו היו מחממים אבנים וולקניות,‏ וכל אימת שהיו משליכים עליהן צמחי מרפא כמו רוזמרין ואיקליפטוס,‏ היו נוצרים אדים.‏ על הרוחץ היו מצליפים בעדינות בעזרת צמחים בעלי ערך דתי או סגולות רפואיות,‏ והטקס היה מסתיים בהתזת מים קרים על גופו.‏

  * [ויקיפדיה]

  מאיה הייתה ציוויליזציה במסו-אמריקה, קבוצות אתניות של ילידים בני יבשת אמריקה הקרובות זו לזו בלשונן ובתרבותן, שישבו במשך למעלה מ-3,000 שנה באזורים נרחבים במרכז אמריקה. בני המאיה התפרשו בעבר על פני שטח של כ־400,000 קילומטרים רבועים בגבולות מקסיקו, אל סלוודור, בליז, הונדורס וגואטמלה של ימינו, ויצרו את אחת התרבויות המפותחות ביותר באמריקה בתקופה הטרום קולומביאנית, שקדמה לבואם של האירופאים במאה ה־16. תרבות המאיה הגיעה לשיאה בין המאה ה-3 למאה ה-9 לספירה, אז החלה דעיכתה. בשיאם מנו בני המאיה כ-14,000,000 תושבים.

  העדויות העיקריות מהן שואבים את הידיעות על העושר הרב של תרבות המאיה העתיקה הם שרידים שנחשפו בחפירות ארכאולוגיות: מקדשים, קברים, פסלים, תבליטים, ציורי קיר, כדים ותכשיטים. כתב התמונות (הירוגליף) הייחודי של בני המאיה טרם פוענח בשלמותו. לצד תרבותם העשירה, התבלטו בני המאיה בפיתוח ידע רב בתחום האסטרונומיה והמתמטיקה.

  רפואת המאיה

  השיטה הרפואית שהייתה בשימוש שבטי המאיה ורבים משתמשים בה גם היום היא שמאניזם. בשיטה הזו המחשבה היא שכל מחלה היא תוצאה של פעולה רעה. לכן, בשיטת הריפוי מנסה הרופא להשיב לחולה את נשמתו. בשלב הראשון הוא השתמש בצמחים, ולאחר מכן על פי המאיה הוא יוצא לעולמות אחרים ולעיתים אף נלחם שם, ולוקח מהם את רסיסי הנשמה של החולה ומחזיר אותם לחולה. במהלך כל שלבי הריפוי שר השמאן.

  Under Ground. באזור טולום, שבו נהיה, יש שכבת מי תהום מתחת לאדמה ובכל האזור נפערו בורות מקריסה של האדמה. הבורות נקראים Cenote, חלקם מקומות עם אנרגיה מאד חזקה שהמאיה היו עושים בהם טקסים וסודות. כך גם מכנים השמאנים את מה שאנו מכנים העולמות העליונים. בכל האזור יש תחושה של רב מימדיות, ואולי נמצא את השער שדרכו עברו השמאנים לאנדר גראונד כדי לקבל כלים ומידע למען השבט.